W ostatni weekend tj.11-13.12 odbyły się docelowe zawody w tym sezonie dla naszych pływaków .
W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Łódzi udział wzieli Ilona Stachowicz i Kamil Stachowicz, natomiast w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16lat – Gliwice Michał Ginalski.

Sezon "pandemiczny" obfitował w różnego rodzaju perypetie związane z treningiem i systematyką naszych pływaków.
Osobiście bardzo mnie cieszy to, że zawodnicy byli i są zdrowi i że trening który,mieli zaproponowany zdał egzamin i pokazuję,że liczy się jakość a nie ilość :).

W Gliwicach Michał startował na wszystkich dystansach stylem klasyczny.
Poprawiał  swoje rekordy życiowe w każdym starcie.
Na dystansie 100m st klasycznym Michał w eliminacjach uzyskał czas 1:05,19. Dało to przepustkę do finału B gdzie Michał był 3 z czasem 1:05,07 i ostatecznie został sklasyfikowany na 11 miejscu w Polsce.

Na dystansie 200m eliminację to 2:24,63.
Ten wynik dał mu awans do  finału B .
Po południu w świetnym stylu Michał zajął 2 miejsce w finale z czasem 2:21,70 . Ostatecznie Michał zajął 10 miejsce w Polsce .
Na dystansie 50m czas 30:49 dał Michałowi 19 miejsce w Polsce .

W  Łodzi o jak najwyższe miejsca walczyli Ilona i Kamil.
Rodzeństwo dopiero od roku pływa w mojej grupie,a pandemia nie pozwalała na wprowadzenie wszystkich bodzców treningowych .

Ilona może jednak zaliczyć Mistrzostwa Polski  do bardzo udanych.
Na dystansie 200m st grzbietowym uzyskała awans do swojego pierwszego finału B i skończyła go na 6 miejscu ostatecznie zajmując 14 miejsce w Polsce z czasem 2,25:22 .
Ilona przesuneła się w przeciągu roku o 26 pozycji!!

Na dystansie dwukrotnie krótszym Ilona pobiła swój rekord życiowy.
Wynik 1:07,85 dał jej 20 pozycję w Polsce.

Ilona pływała jeszcze wyścigi kraulowe 200,400,800 zajmując odpowiednio 22,26,24 miejsce.

Kamil startował na dystansach  100,200 m st grzbietowym oraz 400,1500 kraul.
Kamil uzyskał czasy lepsze od swoich rekordów życiowych (200 grzbiet , 400 kraul ,1500 kaul),plasując się w trzeciej dziesiątce pływaków 15 letnich w Polsce.