W ostatnią sobotę, tj . 09.04 Zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w zawodach pływackich w Lublinie, Lesku oraz w Aquathlonie w Mińsku Mazowieckim i Wieliczce .

Do Lublina wybraliśmy się na ostatnią edycję zawodów z serii Arena Grand Prix Puchar Polski. Zbieramy kolejne doświadczenie jakże dla nas cenne.
Na przepięknej pływalni ścigało się prawie 950 zawodników z 142 klubów .

Nasze barwy reprezentowali : Jula Pokrzywa, Jagoda Miąsik , Gabryś Kuroń, Michał Ginalski i Paweł Ginalski.

W kategorii Junior 14 lat, w wyścigu na 100 i 200 metrów stylem klasycznym bezkonkurencyjny okazał się Paweł Ginalski zajmując dwa razy 1 miejsce. Uzyskany przez  Pawła czas na 100 metrów –1:07,79 to nowy rekord okręgu podkarpackiego poprawiony o prawie 2 sekundy. Wynik Pawła to 6 czas w historii polskiego pływania w tej kategorii wiekowej oraz 1 czas w Polsce w tym roku w kategorii 14 lat .
Na tych samych dystansach Gabriel Kuroń uplasował się na 10 miejscu w wyścigu na 200 metrów z nowym rekordem życiowym oraz na 19 miejscu w wyścigu na setkę.

Michał na 100 m stylem klasycznym uzyskał 10 rezultat w kategorii 17-18 lat.

Wśród dziewcząt w kategorii junior 14 lat na 3 miejscu uplasowała się Jagoda w wyścigu na 50 m stylem motylkowym.

Jula zajęła 13 lokatę na 200 m stylem klasycznym i 20 na dystansie 100 m  tym samym stylem.

W Lesku odbyła się II edycja Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat. W zawodach uczestniczyło 300 zawodników z 20 klubów z naszego województwa. Skromna dwuosobowa ekipa –  Sebastian Pawelec, Tomek Lasek reprezentowała nasz Swim2Win.

Seba zajął 1 miejsce w wyścigu na 5 0m stylem klasycznym pierwszy raz łamiąc barierę 40 sekund. Na dystansie 100 m stylem dowolnym  nasz zawodnik był  5. Wśród najlepszych zawodników w kat 12 lat Sebastian uplasował się na 4 pozycji .

Tomek w swoim debiucie na 100 m stylem klasycznym zajął 6 miejsce w kategorii 11 lat, a na sprincie kraulowym był 17.

Zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski w Aquathlonie.

Nadia Słabik miała pracowity weekend. Sobota – Mińsk Mazowiecki, Niedziela – Wieliczka.
Na dystansie 400 m pływanie i 2 km biegu nasz  Nadia walczyła o jak najlepszy rezultat.
W Mińsku linię mety przekroczyła jako 4, a dzień później jako 6.

Wszystkim startującym gratulujemy  postawy. Niech Wasza pasja trwa jak najdłużej a zapał nie gaśnie. Kolejna dawka emocji już niebawem. Przed nami II edycja Feniks Pool Party u naszych kolegów z Dębicy.