W dniach 09-11.12-2022 w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat.

W zawodach uczestniczyło 544 zawodników ze 154 klubów.

Nasz klub reprezentowali: Jagoda Miąsik, Nadia Słabik, Zuzanna Obłój, Julia Pokrzywa, Filip Gajecki oraz Paweł Ginalski.

Paweł zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym (rekord okręgu podkarpackiego).

Na dystansie dwukrotnie krótszym, Paweł ze stratą 0,01 sekundy do podium, uplasował się na 4 pozycji.
Gdyby powtórzył rezultat z porannych eliminacji (rekord okręgu podkarpackiego), byłby na podium.
Wiadomym jest, że na sukces lub niepowodzenie składa się wiele czynników.
Paweł już w piątkowe popołudnie „złapał” wirusa żołądkowego.
Oprócz tego specyfika krótkiego basenu oraz popełnione błędy w trakcie wyścigu na poziomie finału Mistrzostw Polski nie”przechodzą”.
Paweł oprócz stylu klasycznego ścigał się w wyścigu na 100m stylem zmiennym, w finale B zajął 6 miejsce .

Na tym samym dystansie Jagoda również awansowała do finalu B zajmując ostatecznie 19miejsce w Polsce.
Do finału na dystansie 50m stylem klasycznym Jagodzie zabrakło 0,04 sekundy.

Brawa dla wszystkich startujących za nowe rekordy życiowe oraz dojrzałą postawę.
Wracamy z bagażem doświadczeń, wiarą, pokorą i chęcią dalszego rozwoju.
Każdy zasługuję na chwilę odpoczynku, a potem wracamy do pracy bo lato już niedługo smiley